Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To on podpalił Castoramę w Zielonej Górze. Straty to milion złotych (FILM, ZDJĘCIA)

To on podpalił Castoramę w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyzny odpowiedzialnego za podpalenie Castoramy. Straty przez niego spowodowane szacowane są na co najmniej milion złotych. 39-latek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Ogromny pożar w Castoramie wybuchł w środę, 26 kwietnia, po godz. 23.00. Na miejsce dojechały pierwsze wozy strażaków. Gesty dym wydobywał się z marketu budowlanego. Czuć go było w wielu częściach miasta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przez gęsty dym strażacy długo nie mogli dojść do źródła pożaru. W końcu okazało się, że płoną materiały budowlane, w tym styropian w magazynie na podziemny parkingu. Całą noc strażacy walczyli z ciężkim pożarem.

Miejsce pożaru po jego ugaszeniu poddano oględzinom z udziałem biegłego, a policjanci zaczęli ustalić tożsamość osoby lub osób odpowiedzialnych za pożar.

Castorama w Zielonej Górze została podpalona

Śledczy bardzo szybko ustalili, że doszło do podpalenia, którego sprawcą może być jedna osoba. Policjanci ustalili także, że nieznany mężczyzna do podpalenia wykorzystał najprawdopodobniej łatwopalną substancję, którą rozlał na składowany w podziemnym magazynie towar.

w dniu, 1 maja, policyjni wywiadowcy zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 39-letniego zielonogórzanina. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo. Prokuratury postawił 39-latkowi zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru i uszkodzenia mienia znacznej wartości. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Czytaj też – Pożar w Castoramie w Zielonej Górze. Tam było jak w horrorze (ZDJĘCIA)

Materiał dowodowy zebrany w sprawie nie budził wątpliwości co do winy podejrzanego, dlatego Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec 39-letka areszt tymczasowy na trzy miesiące. Straty przez niego spowodowane szacowane są na co najmniej milion złotych.

Jak ustalił portal poscigi.pl, podpalacz to osoba chora psychicznie. Bardzo często nocował w podziemny parkingu Castoramy. Ochrona go przeganiała.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl