Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Trwa budowa nowego schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze

Nowo projektowany budynek jest w stanie pomieścić maksymalnie 147 psów w 53 boksach.

Radny Paweł Wysocki poinformował o przebiegu prac w zielonogórskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. – Druga kondygnacja rośnie w oczach. Pod koniec stycznia osiągniemy stan surowy. W lutym będzie położony dach. Budowa nowego budynku dla psów w zielonogórskim schronisku idzie pełną parą.

Już wiosną przyszłego roku, zwierzaki z zielonogórskiego przytuliska, będą przebywać w nowych warunkach. Ogrzewane i klimatyzowane pomieszczenia, zasilane pompą ciepła, która będzie czerpać energię z paneli słonecznych. Za budynkiem będzie się znajdować wybieg dla psów z elementami zabawowymi. Kojce będą skanalizowane co ułatwi pracownikom i wolontariuszom pracę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Wielkie podziękowania dla prezydenta Janusza Kubickiego, który wspiera mnie w walce o lepsze życie bezdomnych zwierząt. Dużo też dzieje się wśród pro-zwierzęcych organizacji pozarządowych, wolontariuszy i miłośników zwierząt – informuje radny Wysocki.

 Radny podkreśla, że potrzebna jest duża debata na tematy związane ze zmniejszaniem bezdomności w Zielonej Górze lokalnych działaczy z władzami miasta. – Myślę, że uda się taką zorganizować w styczniu – mówi radny Paweł Wysocki.

Zielona Góra. Budowa nowego schroniska dla zwierząt  

 Nowo projektowany budynek jest w stanie pomieścić maksymalnie 147 psów w 53 boksach. Będzie to niepodpiwniczony budynek z płaskim dachem wykonywany w technologii murowanej, ocieplony, przeznaczony dla bezdomnych psów. Zwierzaki dostaną wygodne boksy z wybiegami.

Budynek zostanie podzielony tak, aby odseparować od siebie suki karmiące oraz agresywne i chore psy. W planach jest bawialnia i specjalny teren rekreacyjny.

W przyszłym roku ma zostać wybudowana kociarnia. Na razie jednak to zadanie stoi pod znakiem zapytania. – Projekt kociarni został zaskarżony do wojewody. Miasto się odwołało, czekamy na decyzję. Ale mamy plan B – mówi Wysocki. Pierwszy etap prac ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Inwestycję wyceniono na 13 milionów złotych.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl