Trwa duża akcja drogówki w całym woj. lubuskim (FILM)

W środę, 22 marca, od samego rana policjanci ruchu drogowego w całym województwie zwracają uwagę na osoby oraz pojazdy poruszające się w pobliżu przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerów.

Obserwują zachowania wszystkich uczestników ruchu i wyciągają konsekwencje za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. To właśnie od prawidłowego zachowania użytkowników drogi zależy ich bezpieczeństwo.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policja przypomina kierowcom, że pieszy znajdujący się w pobliżu oznakowanego przejścia ma pierwszeństwo przed pojazdami, a kierowca powinien zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i umożliwić mu przejście. 

Duża akcja lubuskiej drogówki

Jednak osoby piesze i rowerzyści mimo swoich uprawnień mają też obowiązki. Jednym z najczęściej powtarzających się wykroczeń jest korzystanie z urządzeń odwracających uwagę przechodząc przez tak zwaną „zebrę”. To często skutkuje wchodzeniem bezpośrednio pod jadący pojazd, co jest bezpośrednią przyczyną wypadków z udziałem pieszych.

Czytaj też – Senator Dowhan walczy z byłą żoną w sądzie o pieniądze. Chodzi o obraźliwe wpisy na przelewach alimentów (ZDJĘCIA)

Upewnijmy się także czy jesteśmy widoczni. Stosujmy elementy odblaskowe w postaci opasek lub breloków. To znacznie poprawi nasze bezpieczeństwo szczególnie po zmierzchu.

Każdego dnia lubuscy policjanci dążą do tego, aby zdarzeń na drogach było jak najmniej. W tym celu prowadzona są różne akcje promujące bezpieczne zachowania. Udało się osiągnąć znaczną poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. – Jednak nasze działania nie ustają – mówi podinsp Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.