Groził konkubinie śmiercią, zmuszał do picia alkoholu

Żagańscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad konkubiną  oraz zmuszanie jej do określonego zachowania. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował podejrzanego mężczyznę.

Policjanci z Żagania 15 lipca, w czasie interwencji domowej zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad konkubiną. Mężczyzna pobił swoją partnerkę i przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ustalono, że mężczyzna po pijanemu wywoływał awantury domowe, bił kobietę pięścią po głowie i całym ciele, ubliżał i wyzywał ją słowami wulgarnymi, groził śmiercią oraz używając siły zmuszał ją do picia alkoholu.

W prokuraturze 39-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad konkubiną oraz zmuszania ją do określonego zachowania. Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Wczoraj sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.