Pijmy zielonogórską kranówkę. Jest zdrowa i kosztuje pół grosza za litr

– Zielonogórską kranówkę trzeb pić – mówi dla wiadomoscizg.pl dr hab. inż. Krzysztof Witkowski, prezes zarządu zielonogórskich wodociągów.  Woda z kranu jest codziennie badana i jest właściwie zmineralizowana.

Picie kranówki nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, rezygnując z wody butelkowanej chronimy środowisko przed plastikiem, oszczędzamy też pieniądze. Woda z kranu kosztuje w Zielonej Górze pół grosza za litr.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Woda z kranu jest zawsze świeża. W Zielonej Górze sieci wodociągowe pokrywają znaczną część miasta, ale dotarcie wody z ujęcia do kranu to maksymalnie dwie doby. Natomiast, nie wiemy ile tak naprawdę czasu woda butelkowana stała w magazynie – mówi dla wiaodmoscizg.pl dr hab. inż. Krzysztof Witkowski, prezes zarządu zielonogórskich wodociągów.

Pijmy zielonogórską kranówkę

Prezes dodaje, że latem pod jednym z marketów w Zielonej Górze widział palety wody butelkowanej, które stały w pełnym słońcu. – Nie chciałbym napić się takiej wody. Pod wpływem temperatury zachodzą tam różne reakcje wody z plastikiem – tłumaczył Witkowski.-

W Zielonej Górze są różne ujęcia wody, dlatego w różnych częściach miasta smak wody jest inny. 90 tys. mieszkańców miasta w kranach ma wodę z ujęcia w Zawadzie.