Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Udało się! Za rok pojedziemy ścieżką rowerową z Zatonia do Nowej Soli

W środę, 15 czerwca, w Parku Książęcym w Zatoniu podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej z Nowej Soli, przez Otyń do Zielonej Góry-Zatonia. Prezydent Janusz Kubicki na podpisanie umowy do Zatonia przyjechał w rowerowej koszulce: „ Kręć dla Zielonej Góry, która nawiązuje do uczestnictwa miasta w konkursie o Rowerową Stolicę Polski.

 W konferencji prasowej w Cafe Orangerie, w samym sercu odnowionego parku wzięli udział  Iwona Brzozowska, starosta powiatu nowosolskiego, prezydenci Zielonej Góry Janusz Kubicki i Nowej Soli Jacek Milewski oraz Jakub Głuchowski, dyrektor oddziału firmy Strabag.

– Wielokrotnie przyjeżdżałem na rowerze do Zatonia i miałem okazję się przekonać, że tu urywała się trasa rowerowa prowadząca do Nowej Soli – mówił prezydent. – A dobrze wiem jak pięknie wygląda most w Stanach i ścieżka rowerowa „Kolej na Rower”. Dzięki brakującemu kawałkowi trasy przez gminę Otyń dojedziemy do tych atrakcji po odpoczynku w pięknym Parku Książęcym w Zatoniu.

Obecny fragment przez ruchliwą drogę w Niedoradzu jest bardzo niebezpieczny. Cieszę się, że kilka samorządów będzie współfinansować budowę ścieżki. Świadczy to o tym, że Lubuskie Trójmiasto nie jest martwe. Jestem przekonany, że wiele osób będzie korzystało z tej ścieżki – podkreślał Janusz Kubicki.

Ścieżka pochłonie ok. 20 mln zł, wykona je firma Strabag. – Nowosolanie i zielonogórzanie od dawna chcieli korzystać z sąsiednich systemów dróg dla rowerów, ale wiele osób zniechęcał brak trasy łączącej oba miasta oraz duży ruch pędzących samochodów na jezdni –  komentuje Robert Górski, szef Stowarzyszenia Rowerem do Przodu i dodaje: – Sam z dziećmi i rowerem wsiadałem do pociągu, aby dojechać do Nowej Soli i skorzystać tam z rowerostrady „Kolej na rower”. Budowa łącznika rozwiąże ten problem.

Czytaj więcejPojedziemy ścieżką z Zatonia do Nowej Soli – umowa na budowę podpisana! [ZDJĘCIA]

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl