Uderzył volkswagenem w autobus pełen dzieci. Dawid C. odpowie za spowodowanie katastrofy

Do wypadku doszło we wtorek, 10 września, ub.r. na trasie w pobliżu miejscowości Stara Woda koło Żar. W autobus przewożący dzieci uderzył volkswagen. Po zderzeniu autobus przewrócił się na bok. Kierowca volkswagena właśnie został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.  

Autobus przewożący dzieci jechał do Lubska. Z naprzeciwka nadjeżdżał volkswagen golf. Jego kierowca uderzył w autobus. Po zderzeniu autobus zjechał na pobocze i tam przewrócił się na bok. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe. Dojechało 10 jednostek straży pożarnej. W autobusie jechało 44 dzieci i opiekunka. Dzieci jechały do szkoły w Lubsku.

Kierowca volkswagena Dawid C. stanie przed sądem. Został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.  Śledczy ustalili, że Dawid C. kierując volkswagenem golfem naruszył zasady bezpieczeństwa. Jadąc za szybko nie opanował samochodu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący autobus. Zmusił też kierowcę autobusu do zjechania do przydrożnego rowu. Swoim zachowaniem Dawid C. stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.