Komornik, który ukradł 2 mln zł wyszedł z aresztu. Ma zakaz opuszczania kraju (FILM)

Śledztwo w sprawie komornika ruszyło po zawiadomieniu od Rady Izby Komorniczej w Poznaniu. Podczas kontroli wykryli brak na koncie kancelarii komorniczej ponad 2 mln zł. Zielonogórski sąd aresztował byłego już komornika. Na początku marca Zbigniew Z. wyszedł jednak zza krat.

Byłego już komornika z Żagania Zbigniewa Z. zatrzymali policjanci w poniedziałek, 20 maja, ub.r. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu. We wtorek, 21 maja, ub.r. zielonogórski sąd rejonowy na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował byłego komornika. W dniu 2 marca br. areszt został komornikowi uchylony. Wobec Zbigniewa Z.  zastosowano poręczenie majątkowego w kwocie 80 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju włącznie z zatrzymaniem paszportu.

Zbigniew Z. był komornikiem przy żagańskim sądzie rejonowym. W kasie kancelarii komorniczej zabrakło aż ponad 2 mln zł. Braki na koncie zostały wykryte po kontroli przewodniczącego rady poznańskiej izby komorniczej. Szybko ustalono, że pieniądze ukradł komornik. Pieniądze kradł między innymi od alimenciarzy. Komornik prowadził wiele postępowań egzekucyjnych. Pieniądze, które zajmował, wpłacał wierzycielom nieterminowo oraz ze znacznymi opóźnieniami lub ich nie wpłacał. Pieniądze przetrzymywał również na prywatnym koncie. Zabierał odsetki, które od dłużników powinni dostać wierzyciele. Poszkodowanych przez nieuczciwego komornika jest 527 osób. Mężczyzna został wyrzucony z pracy zaraz po wykryciu jego oszustw. Swoim postępowaniem działał na szkodę wierzycieli oraz Skarbu Państwa.