Toyota Zielona Góra

Ukradł alkohol w markecie nie wiedząc, że obok zakupy robi dzielnicowy ze Świdnicy

Asp. Krzysztof Malajka po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży w jednym z marketów spożywczych.

Asp. Krzysztof Malajka, dzielnicowy ze Świdnicy, we wtorek, 27 września, będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży w jednym z marketów spożywczych.

Asp. Krzysztof Malajka robił zakupy w jednym z marketów. Zauważył kobietę niosącą piwo i butelkę z wódką. Jej zachowanie wzbudziło czujność policjanta i postanowił ją obserwować.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnym momencie kobieta poszła w kierunku kasy niosąc piwo, a butelkę z alkoholem zostawiła z boku. Zapłaciła za piwo i wyszła, natomiast po chwili do pozostawionej przez nią butelki podszedł mężczyzna  i zabrał ją.

Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna ten przeszedł przez linię kas i wyszedł na zewnątrz nie płacąc za towar. – Policjant nie zastanawiał się ani chwili, zostawił niedokończone zakupy, poszedł za tym mężczyzną i go zatrzymał – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Dzielnicowy przedstawił się, zadzwonił do dyżurnego komendy miejskiej, zrelacjonował sytuację i poprosił o przyjazd patrolu. Wkrótce podjechali umundurowani policjanci i podjęli interwencję wobec zatrzymanego przez dzielnicowego mężczyzny.

Reklama pościgi