Samochody.pl - poscigi.pl

Tak dalej nie może być. Radny Hryniewicz: zarobki nauczycieli są żałosne. Jest apel do premiera

Radny Grzegorz Hryniewicz.

Radni klubu Zielona Razem przygotowali apel do Prezesa Rady Ministrów RP ws. godnego wynagradzania nauczycieli, w ratuszu odczytał go Grzegorz Hryniewicz. Jak czytamy na wiadomoscizg.pl, w dokumencie  podkreślono, że zawód nauczyciela jest od wielu lat niedoceniany.

– W każdej gminie brakuje kadry nauczycielskiej. Wielu nauczycieli dziś rezygnuje z pracy, a absolwenci uczelni pedagogicznych nie chcą zatrudniać się w szkołach, przede wszystkim z powodu niskiej płacy. To samo dotyczy psychologów, logopedów itp. – czytamy w apelu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dlatego radny Grzegorz Hryniewicz zaproponował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wprowadzenie programu „Nauczyciel godnie wynagradzany”. – Podstawą funkcjonowania oświaty są godne zarobki nauczycieli szkół publicznych, przedszkoli i akademickich, wszystkich pracowników którzy pracują na uczelni i w placówkach oświatowych. Te wynagrodzenia są żałosne. To nie jest zaspokojenie roszczeń finansowych tych osób. To polska racja stanu! Czas na podwyżki dla tych grup zawodowych! – mówi Hryniewicz.

Apel przygotowany przez radnych Zielonej Razem został przyjęty większością głosów. Dodajemy, że miasto ze swej strony pracuje nad zwiększeniem wysokości dodatków dla nauczycieli.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl