Ukradli samochód z firmy, w której pracowali. Mitsubishi zostało sprzedane i ukryte w krzakach (ZDJĘCIA)

Ukradli samochód z firmy, w której pracowali. Mitsubishi zostało sprzedane i ukryte w krzakach

Przed sądem staną cztery osoby. Kobieta i mężczyzna ukradli samochód mitsubishi z firmy, w której pracowali. Dwaj mężczyźni z okolic żar kupili kradzione auto i ukryli w krzakach. Grożą im za to kary wieloletniego więzienia.  

W kwietniu br. roku do komendy policji w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z firmy w Łagowie mitsubishi. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. Szybko dotarli do złodziei.

Do sprawy zatrzymano byłych pracowników firmy, 36-letnią kobietę i mężczyznę w wieku 29 lat. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem mitsubishi L-200.

Samochód był ukryte na terenie powiatu żarskiego w krzakach. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe areszty kobiety i mężczyzny. – Dla policjantów nie była to jednak zakończona sprawa – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańcom powiatu żarskiego. 42 i 29-latkowi zostały postawione zarzuty, ponieważ kupili kradziony samochód, a następnie ukryli go.

Do sądu właśnie trafił aktem oskarżenia przeciwko czterem osobom. Kobiecie grozi kara do lat 10 więzienia. Mężczyźnie, za ten sam czyn z uwagi, że działał w warunkach recydywy do 15 lat więzienia. W warunkach recydywy odpowiadać będą, także mieszkańcy powiatu żarskiego. Grożą im kary do lat 10 więzienia.

Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl