W chwilę policjanci z drogówki wypisali mandaty na 3,5 tys. zł. Pomógł dron (FILM)

Policjanci z drogówki wypisali mandaty na 3,5 tys.

Ujawnionych 13 wykroczeń, mandaty na kwotę 3500 zł to efekt wspólnych działań policjantów drogówki z komendy wojewódzkiej i świebodzińskiej policji. W akcji był między innymi dron.

Podczas przeprowadzonych przez policjantów z drogówki działań, funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na wykroczeniach w mieście. Przy wykorzystaniu drona kontrolowano stosowanie się kierujących do przepisów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie trwającej tylko dwie godziny akcji ujawniono aż 13 wykroczeń. Policjanci wypisali 9 mandatów na łączną kwotę 3,5 tys. zł. – Wobec jednego kierującego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Trzech kierowców zostało pouczonych.

Takie akcje, szczególnie przy ich nagłośnieniu, mają na celu przypomnienie kierującym o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, w celu wyeliminowania zagrożeń na drodze. – Nieuchronność konsekwencji to jeden z najlepszych sposobów, by zdyscyplinować tych kierujących, którzy ignorują przepisy drogowe – mówi asp. Ruciński.

Obowiązek zatrzymania na „strzałce” ma spowodować, że będziemy w stanie zauważyć osobę lub pojazd z pierwszeństwem i obniżymy prędkość, z jaką porusza się pojazd. Zakaz parkowania w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych zapewnia lepszą widoczność zarówno kierującego pojazdem względem osoby, która ma wejść na przejście, jak i samemu pieszemu.

Toyota Zielona Góra