W Sulechowie działał nielegalny salon gier hazardowych. Właścicielowi grozi 400 tys. zł grzywny

Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający w Sulechowie. Zabezpieczono cztery automaty. Właścicielom oprócz kary więzienia grozi nawet 400 tys. zł grzywny.

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie ustalili, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych. Podjęli w tej sprawie działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS weszli do ustalonego pomieszczenia. Tam zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych. Lokal nie miał koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą surowe konsekwencje. To kara 3 lat więzienia i grzywna po nawet 100 tys. zł 100 za każdy automat. – Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta