HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!

W Zielonej Górze ruszyła najnowsza kawiarnia. Jej działalność ma szczytny cel (ZDJĘCIA)

Na otwarciu nowej siedziby stowarzyszenie i kawiarni w Park Tysiąclecia pojawił się tłumy. fot. Igor Skrzyczewski/UM

W sobotę, 12 czerwca, w Parku Tysiąclecia przy ul. Wazów została otwarta nowa siedziba Stowarzyszenia „Warto jest Pomagać” oraz najnowsza w mieście kawiarnię WJP. Cały dochód ze sprzedaży kawy oraz lodów trafi na pomoc podopiecznym fundacji.

Na otwarciu nowej siedziby stowarzyszenie i kawiarni w Park Tysiąclecia pojawił się tłumy. To popularne miejsce spacerów zielonogórzan i treningów biegaczy powoli zaczyna wykorzystywać swój potencjał.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kupimy tu lody z Nordisu

W naszej kawiarence kupimy lody z Nordisu oraz kawę paloną z zielonogórskiej kawiarni Coffee Hunter. Znajdziemy tam też zimne napoje oraz gorącą czekoladę. – Cały dochód ze sprzedaży przeznaczymy na pomoc dla podopiecznych naszego stowarzyszenia – mówi Grzegorz Hryniewicz radny i szef stowarzyszenia WJP.

Stowarzyszenie Warto jest Pomagać przeniosło się do nowej siedziby, bo ta przy ul. Dąbrowskiego 35 miała duże bariery architektoniczne. Schody utrudniały osobom starszym oraz niepełnosprawnym skorzystanie oferty stowarzyszenia.

Nowa siedziba bez barier

W nowym miejscu, obok samego stowarzyszenia, rozgości się Centrum Pomocy „Warto jest Pomagać” i Centrum Wolontariatu. – Tam są schody w górę na piętro i w dół do piwnicy, ale seniorzy lub osoby niepełnosprawne zostaną przyjęte w biurze na parterze – mówi G. Hryniewicz.

Budynek w Parku Tysiąclecia kilka lat czekał na nowego gospodarza. Obiekt powstał prawie sto lat temu jako krematorium, w dwudziestym pierwszym wieku urzędowały tu Zrzeszenie Studentów Polskich i Akademicki Inkubator Kreatywności.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl