Wandal bez powodu zdemolował osiem zaparkowanych samochodów. Wybił szyby, oderwał lusterka i uszkodził karoserie (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdemolował kilka zaparkowanych samochodów. Wybijał szyby, odrywał lusterka i uszkodził karoserie. Został zatrzymany niedaleko stacji paliw. Był agresywny. Policjanci na miejscu ustalili, że uszkodził 8 pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Patrol gorzowskich policjantów w poniedziałek, 1 listopada, przed godziną 2:00 został skierowany na ul. Pomorską. Ze zgłoszenia wynikało, że świadek usłyszał, jak z rejonu jednego z parkingów dobiega dźwięk tłuczonego szkła.

Sprawca został spłoszony i rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze na miejscu zauważyli zgłaszającego, który wcześniej widział mężczyznę przy jednym ze zniszczonych samochodów. Informacja o zdarzeniu trafiła do innych patroli. – Świadek wraz z policjantami jechał ul. Pomorską i przy stacji zauważyli mężczyznę odpowiadającą rysopisowi – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Wandal został zatrzymany. Mężczyzn był agresywny, nie chciał współpracować i nie wykonywał poleceń policjantów.

Policjanci wrócili na miejsce zdarzenia. W fordzie była wybita tylna szyba. Na parkingu przy jednym ze sklepów policjanci zauważyli także inne pojazdy, które miały wybite szyby, urwane lusterka lub uszkodzoną karoserię. Okazało się, że uszkodzonych zostało łącznie 8 samochodów. Na miejsce wezwano śledczych, którzy wykonali oględziny aut.

Zatrzymany nie chciał podać swoich danych, a podczas całej interwencji był agresywny. Funkcjonariusze ustalili, że to 28-latek. Kolejnego dnia nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał trzy zarzuty zniszczenia pojazdów. Kolejne może usłyszeć, gdy właściciele pojazdów wycenią swoje straty.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta