Samochody.pl - poscigi.pl

Wichura łamie drzewa w Zielonej Górze. Drzewo upadło na samochód. W akcji strażacy oraz ZGK (ZDJĘCIA)

– Uważajcie strasznie wieje. Przez wichurę jest masę zdarzeń. Połamane drzewa, setki gałęzi – ostrzega Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W akcji cały czas strażacy oraz ekipy Zakładu Gospodarki Komunalnej.  

Wiatr nasilił się w piątek, 22 grudnia, z samego rana. Wichura zaczęła łamać drzewa i gałęzie. – Jeśli możecie unikajcie dziś lasów i parków. Niebezpiecznie było dziś na parkingu cmentarza na Wrocławskiej gdzie drzewo runęło na samochód. Na szczęście ucierpiało „tylko” auto – informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Około godz. 12:30 na ulicy Osiedle Wygoda silny wiatr powaliło się drzewo. Została wezwana straż pożarna. W trakcie interwencji strażaków, runęło kolejne drzewo. Tym razem na ścieżkę, przez którą prowadzi „Zielona strzała”.

Wichura łamie drzewa w Zielonej Górze

– Zapewniam, że służby działają na pełnych obrotach – Straż Pożarna i Zakład Gospodarki Komunalnej i prezes Krzysztof Sikora  w pełnej gotowości – powiadomił prezydent Kubicki. Część powalonych drzew jest spróchniała i wręcz pusta w środku. Od dawna nadają się tylko do wycinki.

Zielonogórscy strażacy w związku z wiatrem interweniowali już na ulicach: Rymarska, Wyszyńskiego, Pod Topolami, Kętrzyńska, Rzeźniczaka, Łukasiewicza, Jaskółcza, Osiedle Wygoda,  Regimentowa w Drzonkowie, Cmentarna w Zawadzie, Żagańskiej w Ochli i Bunkrowej w Świdnicy.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl