Toyota Zielona Góra

Widziałeś potrącenie rowerzystki w Żaganiu?

Policjanci z Żagania szukają świadków potrącenia rowerzystki, do którego doszło we wrześniu tego roku na rondzie przy pl. Wolności w Żaganiu. Osoby, które widziały to zdarzenie policja prosi o kontakt z żagańska komendą.

Do potrącenia rowerzystki doszło 16 września b.r.  miedzy godziną 12.30 a 13.00 w Żaganiu na rondzie przy pl. Wolności. Z relacji poszkodowanej kobiety, która jechała rowerem wynika, że potrącił ją samochód osobowy koloru jasnego, który zjeżdżał z ronda w ul. II Armii Wojska Polskiego. Rowerzystka w wyniku potrącenia przewróciła się na jezdnię, a samochód odjechał w  nieznanym kierunku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rowerzystce pomogli podnieść się z ulicy kobieta i mężczyzna, którzy przechodzili chodnikiem. Poszkodowana najpierw nie odczuwała żadnych dolegliwości i odjechała z miejsca wypadku nie powiadamiając policji. Dopiero po pewnym czasie zasłabła i po wezwaniu karetki pogotowia ratunkowego i przeprowadzonych badaniach okazało się, że ma złamaną rękę w trzech miejscach.

W trakcie prowadzonych działań w tej sprawie nie udało się ustalić kierowcy, który jadąc samochodem osobowym potrącił rowerzystkę na rondzie. Policja zwraca się z prośbą do osób, który były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantem prowadzącym dochodzenie w tej sprawie z KPP w Żaganiu, ul. Nowogródzka 1, tel. 68 476 32 83 (lub z sekretariatem Wydziału Kryminalnego – tel. 68 476 32 60).

Toyota Zielona Góra