Więcej patroli na drogach. Kontrole prędkości i trzeźwości. Rusza świąteczna akcja zielonogórskiej policji

Wiele osób w okresie Świąt Wielkanocnych decyduje się na wyjazd do rodzin lub miejscowości wypoczynkowych, co często wiąże się z długimi, kilkusetkilometrowymi podróżami, dlatego w tym czasie na drogach będzie więcej patroli ruchu drogowego. Rusza świąteczna akcja zielonogórskiej policji.

Zielonogórscy policjanci podczas zbliżającego się weekendu i świąt będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać lub będą wracać po świętach do swoich domów. Policja przestrzega przez wsiadaniem za kierownicę po alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych, nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i S3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu.

– Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał „piratów drogowych” także za pomocą laserowych mierników prędkości – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W ramach prowadzonych działań, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. – Już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu – mówi podinsp. Barska. W komendach i komisariatach policji województwa lubuskiego można anonimowo sprawdzić obecność alkoholu w organizmie.