Więcej patroli na drogach. Kontrole prędkości i trzeźwości. Rusza świąteczna akcja zielonogórskiej policji

Wiele osób w okresie Świąt Wielkanocnych decyduje się na wyjazd do rodzin lub miejscowości wypoczynkowych, co często wiąże się z długimi, kilkusetkilometrowymi podróżami, dlatego w tym czasie na drogach będzie więcej patroli ruchu drogowego. Rusza świąteczna akcja zielonogórskiej policji.

Zielonogórscy policjanci podczas zbliżającego się weekendu i świąt będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać lub będą wracać po świętach do swoich domów. Policja przestrzega przez wsiadaniem za kierownicę po alkoholu.

Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych, nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i S3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu.

– Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał „piratów drogowych” także za pomocą laserowych mierników prędkości – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W ramach prowadzonych działań, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. – Już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu – mówi podinsp. Barska. W komendach i komisariatach policji województwa lubuskiego można anonimowo sprawdzić obecność alkoholu w organizmie.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl