Wielka akcja drogówki. Dostał mandat za mruganie ostrzegające o kontroli (FILM, ZDJĘCIA)

Krośnieńska drogówka  podczas akcji „Bezpieczne drogi” ujawniła blisko 50 wykroczeń. Dwaj kierowcy stracili prawa jazdy. Mandat dostał też kierujący, który mrugając ostrzegał innych na drodze o policyjnej kontroli.

Akcja odbyła się w piątek, 27 września. Na teren powiatu krośnieńskiego przyjechali policjanci z Zielonej Góry, Żagania i Gorzowa, którzy mając do dyspozycji radiowozy z wideorejestratorem obserwowali ruch na głównych drogach. – Funkcjonariusze reagując na przekroczenia prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, a także inne wykroczenia popełniane przez kierujących mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach, chcą między innymi wyegzekwować u kierowców przeświadczenia o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Już w pierwszych minutach akcji policjanci nagrali osobówkę, która jechała zdecydowanie za szybko. Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem karnym. Mniej szczęścia miała kierująca seatem, która w miejscowości Dąbie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała 102 km/h. Policjantki poza ukaraniem kobiety mandatem karnym zatrzymały jej prawo jazdy. Na jej konto wpłynie także 10 punktów karnych. Nie było to jedyne zatrzymane prawo jazdy.

Polecane  Wypadek na S3. Citroen rozbił się o barierki (FILM CZYTELNIKA)

W miejscowości Marcinowice, funkcjonariusze zarejestrowali kierowcę rovera, którego jazda zbyt odbiegała od obowiązujących przepisów. Po chwili za jazdę z prędkością 102 km/h na „pięćdziesiątce” został zatrzymany do kontroli. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mandat dostał tez kierowca, który mrugając ostrzegał innych kierujących o stojącym w miejscowości Brzózka patrolu Policji.

Łącznie podczas działań policjanci ujawnili blisko 50 wykroczeń drogowych, w tym 34 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali też dwa prawa jazdy oraz trzy dowody rejestracyjne.

Langner odszkodowania
Reklamy