Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Winobranie 2023 pracowite dla zielonogórskiej straży miejskiej. Nawet szukali zaginionego dziecka

Zielonogórska straż miejska.

Podczas tegorocznego winobrania strażnicy pracowali w systemie dwuzmianowym od godz. 8:30 do 24:00. Do zabezpieczenia imprez i uroczystości związanych z zielonogórskim świętem wina skierowano 13 funkcjonariuszy.

Jak sami przyznają, winobranie można uznać za spokojne i bezpieczne. Podczas tygodniowych działań strażnicy podjęli 101 interwencji, wylegitymowali 63 osoby, z czego pouczyli 51. Ani razu nie musieli sięgać po bloczek mandatowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Najwięcej interwencji dotyczyło spożywania alkoholu, aż 25, wykroczeń w ruchu drogowym było 17, zaśmiecania i zanieczyszczania 16, 15 razy interwencje dotyczyły zakłócania spokoju, nieobyczajnych wybryków oraz używania słów wulgarnych.

Ponadto Funkcjonariusze kilkukrotnie udzielali pomocy przedmedycznej polegającej na opatrywaniu drobnych skaleczeń i otarć, osobom po omdleniach oraz w jednym przypadku przy udrożnieniu dróg oddechowych. Dotarli też do właściciela znalezionych przez mieszkankę dokumentów.

Winobranie 2023 pracowite dla zielonogórskiej straży miejskiej

Ustalili także miejsce, w którym przebywało zaginione dziecko po czym doprowadzili do niego opiekunów. Funkcjonariusze uczestniczyli również w zabezpieczeniu orszaku św. Urbana oraz korowodu winobraniowego.

Ponadto 2 razy wystawili poczet sztandarowy podczas uroczystości związanych z obchodami Dni Zielonej Góry. Po za Winobraniem funkcjonariusze straży miejskiej pełnili także służbę na terenie całego miasta wykonując swoje codzienne obowiązki.

Jak podkreślają strażnicy, tegoroczne Winobranie było jednym ze spokojniejszych i bezpiecznych w ostatnich latach. Dzięki temu mogli także znaleźć chwilę na zabawę i integrację z uczestnikami miejskiego święta.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl