Toyota Zielona Góra

Wiózł ciężarówką niezabezpieczone drewno. W każdej chwili mogło spaść

Lekkomyślnością wykazał się kierowca ciężarówki, którego zatrzymali policjanci z drogówki w Krośnie Odrzańskim. Przewoził drewno, które nie było zabezpieczone. W każdej chwili mogło spaść na drogę.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 27 marca. Policjanci z krośnieńskiej drogówki od samego rana prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W pewnym momencie na ul. Pionierów zauważyli ciężarówkę przewożącą drewno. – Dostrzegli, że przewożone drewno nie jest z tyłu zabezpieczone – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Policjanci pojechali za ciężarówką. Szukali odcinka, na którym będą mogli bezpiecznie przeprowadzić kontrolę ciężarówki. – Z uwagi na brak miejsca pojazd został zatrzymany dopiero w Kamieniu – informuje asp. szt. Kulka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Samochód ciężarowy już dalej nie pojechał. Niezabezpieczone drewno w każdej chwili mogło spaść na drogę. – Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 200 zł – mówi asp. szt. Kulka. Został również zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia przewożonego drewna.

We wtorek, 20 marca, w Raculi, dzielnicy Zielonej Góry, z jadącej ciężarówki wysypały się przewożone bele drewna. Na szczęście obok ciężarówki nie przejeżdżało wtedy inne auto, a na chodniku nie było pieszych.

Toyota Zielona Góra