Toyota Zielona Góra

Wiózł mrożone bułki do Belgii ciężarówką bez hamulców. To groziło katastrofą

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy. Kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy.

Ciężarówka z Litwy została zatrzymany do kontroli na drodze w Wilkowie koło Świebodzina. Już po chwili było pewne, że kierowca w ogóle nie powinien wyjechać w trasę.

We wtorek, 18 maja, na drodze krajowej w Wilkowie koło Świebodzina inspektorzy lubuskiej ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę ukraińskiej firmy transportowej. Kierowca wiózł głęboko mrożone pieczywo z Litwy do Belgii.

Już po chwili okazał się, że ciężarówka nie powinna w ogóle wyjechać z bazy. Podczas kontroli funkcjonariusze ITD stwierdzili niesprawny układ hamulcowy w naczepie. Przy jednym z kół brakowało części tarczy hamulcowej, a przy innym kole był uszkodzony był zacisk hamulcowy. Naczepa praktycznie nie hamowała.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy. Kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy. Za zaniedbania stanu technicznego surowe konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Zostanie wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Przedsiębiorcy grozi kata 2 tys. zł.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl