Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wiozła 80-letnią mamę do szpitala. Utknęła w korku w Krośnie Odrzańskim (FILM, ZDJĘCIA)

Część przejazdu policyjnych motocyklistów i pilotowanej osobówki zarejestrował miejski monitoring.

Policjanci krośnieńskiej drogówki, którzy wiedząc, że wśród samochodów stojących w korku w dolnej części miasta, znajduje się potrzebująca pomocy 80-latka, jak najszybciej dotarli do niej. Po przejęciu pojazdu, pilotowali kierowcę przez zatłoczone miasto prosto do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 października, po godzinie 15.00. Do dyżurnego krośnieńskiej jednostki zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc w dotarciu do szpitala w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W samochodzie jechała z 80-letnią mamą, która w związku z problemami zdrowotnymi źle się poczuła. Sytuacja była o tyle trudna, że rodzina utknęła w korku na ulicy Bohaterów Wojska Polskiego. Są tam bardzo duże utrudnienia na drodze, z uwagi na wprowadzony ruch wahadłowy w rejonie mostu.

Utknęła w korku w Krośnie Odrzańskim

Informacja natychmiast dotarła do policjantów drogówki mł. asp. Adriana Sulikowskiego i asp. Marcina Kaczyńskiego, którzy tego dnia pełnili służbę na motocyklach.

Przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko i bezpiecznie dotarli do samochodu, w którym znajdowała się 80-latka. – Z uwagi na stan wyższej konieczności, mundurowi pilotowali kierowcę przez zatłoczone ulice miasta wprost do szpitala – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Część przejazdu policyjnych motocyklistów i pilotowanej osobówki zarejestrował miejski monitoring.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl