Toyota Zielona Góra

Włamał się do kościoła w Nowej Soli. Ukradł… różańce. Był poszukiwany, bo ma iść do więzienia (FILM)

Nowosolscy policjanci zatrzymali złodzieja, który włamał do kościoła i plebanii. fot. KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci zatrzymali złodzieja, który włamał do kościoła i plebanii. Usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem. Okazało się, że 35-latek był poszukiwanym do odbycia kary prawie trzech lat więzienia za wcześniejsze włamania.

We wtorek, 16 lutego, i piątek, 12 lutego, nowosolscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do plebani i kościoła w Nowej Soli. W świątyni zniszczone zostały skrzynki na pieniądze oraz skradziono części wyposażenia plebanii.

Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, policjanci odnaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży w kościołach. Mieszkaniec Nowej Soli został zatrzymany.

To on dwa razy włamał się do kościoła i do plebanii. Mężczyzna ukradł pieniądze oraz wartościowe rzeczy, między innymi projektor multimedialny, pamiątkowe medale okolicznościowe oraz różańce. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Oświadczył, że kradł będąc naćpanym.

Okazało się, że 35-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia prawie trzech lat kary więzienia właśnie za kradzieże. Za włamania do kościołów też stanie przed sądem. Za kradzież z włamaniem dodatkowo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci odzyskali część rzeczy pochodzących z włamań, które niebawem powrócą do właścicieli.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta