Włamali się do kiosku w centrum miasta… wtedy zatrzymała ich policja

Trzech mężczyzn wpadło na gorącym uczynku podczas włamania do kiosku w centrum Gorzowa. Odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem.

W piątek, 8 lutego, nocą dyżurny gorzowskiej komendy dostał zgłoszenie, że kilka osób włamuje się do kiosku w centrum miasta. Natychmiast na miejsce wysłał nieumundurowanych policjantów. – Ci już po chwili, gdy przybyli na miejsce, zauważyli trzech mężczyzn, którzy przez wybitą w kiosku szybę wynosili paczki papierosów – mówi st. sierż. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Włamywacze zorientowali się, że są obserwowani i zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg i szybko zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat. W tym czasie ze wsparciem na miejsce przybyli mundurowi z prewencji, którzy ustalili rysopis trzeciego mężczyzny i zatrzymali go kilka ulic dalej. 19-latek miał przy sobie 6 paczek papierosów, a 31-latek pod odzieżą schował ich 14.

Mężczyźni zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. Okazało się, że dwóch z nich (31- i 36-latek) włamali się do tego samego kiosku dwa dni wcześniej. Usłyszeli oni po dwa zarzuty, a 19-latek jeden zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.