Wpadli dwaj alimenciarze. Idą za kraty, bo nie płacili alimentów

Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w ostatni weekend zatrzymali czterech Polaków poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości oraz organy ścigania.

W piątek, 3 marca, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku przyjęli od strony niemieckiej 50-letniego Polaka. Był poszukiwany listem gończym za paserstwo oraz kradzież z włamaniem. 50-latek za popełnione przestępstwa ma do odbycia karę roku więzienia. To nie koniec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Za nieuiszczenie grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych ma dodatkowo zasądzoną zastępczą karę 27 dni więzienia. 50-latek trafił do aresztu śledczego.

Kolejne dwie poszukiwane osoby zostały zatrzymane w piątek 3 marca i sobotę 4 marca, przez funkcjonariuszy SG z placówek w Zielonej Górze-Babimoście oraz w Tuplicach.

Idą do więzienia, bo nie płacili alimentów

Funkcjonariusze SG z placówki w Zielonej Górze-Babimoście w Gubinie wylegitymowali 33-letniego mieszkańca miasta. Wtedy okazało się, że jest poszukiwany celem odbycia  kary więzienia za uchylanie się od płacenia alimentów.

Pogranicznicy z placówki w Tuplicach prowadząc kontrolę drogową na jednej z dróg powiatu żarskiego wylegitymowali kolejnego Polaka poszukiwanego za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

W niedzielę, 5 marca, do Poznania z Wielkiej Brytanii przyleciał 41-letni Polak. Kontrolując jego dokumenty funkcjonariusze z placówki w Poznaniu-Ławicy ujawnili, że jest poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za prowadzenie po pijanemu.