Wpadli w domu z narkotykami. Wcześniej ukradli pistolety (FILM)

Policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali czterech mieszkańców Gubina, Odpowiedzą za włamania i kradzież oraz posiadanie narkotyków. Czterej mężczyźni trafili pod policyjne dozory.

Do zatrzymania doszło w środę, 9 maja. Policjanci weszli do jednego z mieszkań w Gubinie. W środku było kilka osób, które na widok policjantów próbowały uciekać. Chcieli też wyrzucić do toalety narkotyki. Nie udało im się.

Kryminalni w mieszkaniu zabezpieczyli krzew konopi, a także marihuanę w kilkudziesięciu zwitkach. W pokoju policjanci znaleźli ukryte dwa pistolety niewymagające zezwolenia, ale pochodzące jednak z przestępstwa, do którego doszło w nocy z 3 na 4 maja w Gubinie.

Polecane  Pijany kierowca dachował w rowie i uciekł. Miał dwa promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia

W związku z policyjną akcją zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku 18, 19, 23 i 34 lat. 34-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego znajdującego się na targowisku miejskim w Gubinie. Po zerwaniu kłódek dostał się do wnętrza pomieszczenia, z którego ukradł wiatrówki, pistolety hukowe i na kulki o łącznej wartości ponad 2,5 tys. zł.

23- i 19-latkowi zarzucono włamanie w nocy z 8 na 9 maja do remontowanego pomieszczenia. Ukradli elektronarzędzia o łącznej wartości 2,7 tys. zł. Ponadto 19-letni mieszkaniec Gubina odpowie za kradzież motocykla z terenu Niemiec, o wartości 12 tys. zł.

Polecane  Poważny wypadek na S3. Samochód uderzył w piaskarkę. W aucie dzieci i ciężarna kobieta

Najmłodszemu z zatrzymanych mężczyzn, 18-latkowi, zarzuca się posiadanie narkotyków, zabezpieczonych w środę podczas policyjnej akcji.

Mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za posiadanie narkotyków 18-latek może trafić do więzienia na 3 lata. Decyzją prokuratora wszyscy trafili pod policyjne dozory.