Wpadli z podrobionymi ubraniami za 130 tys. zł

Krośnieńscy policjanci na bazarze w Gubinie zabezpieczyli ponad 360 sztuk odzieży z podrobionymi znakami, której wartość rynkowa to niemal 130 tys. zł.

Dzięki pracy operacyjnej krośnieńskich policjantów udało się ustalić, że w Gubinie, na jednym z targowisk znajduje się odzież, która mimo tego, że przypomina oryginalną, wcale nią nie jest.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

We wtorek, 25 lutego, policjanci udali się w ustalone miejsce. Na gubińskim bazarze, na dwóch stanowiskach handlowych zabezpieczyli łącznie ponad 360 sztuk odzieży. W większości były to ubrania sportowe znanych, światowych marek, które kupić można w autoryzowanych punktach sprzedaży.

Ujawnione na bazarze, co prawda przypominały swoim wyglądem te sklepowe, jednak wszystkie miały podrobione znaki towarowe. Po sprawdzeniu okazało się, że wartość zabezpieczonej odzieży to niemal 130 tys. zł. Na takie właśnie straty zostali narażeni producenci.

Na stanowiskach handlowych zatrzymano dwóch mężczyzn. 40- i 53-latek to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, którym po złożeniu wyjaśnień przedstawiono zarzut dotyczący złamania przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. Za tego typu przestępstwo grozi kara do dwóch lat więzienia.

Eko pol - Poscigi.pl