Toyota Zielona Góra

Wstyd. 73-latka ukradła lunetę optyczną kupioną dla ukraińskiego wojska

Policjanci z komisariatu w Swarzędzu pod Poznaniem otrzymali zgłoszenie o kradzieży lunety teleskopowej o wartości prawie 17 tys. zł. Sprzęt optyczny, zakupiony przez jedno z stowarzyszeń, miał zostać przekazany ukraińskim żołnierzom walczącym z okupantem. Ukradła go 73-latka.

W dniu 18 kwietnia do komisariatu w Swarzędzu zgłosiła się kobieta, obywatelka Ukrainy, która poinformowała o kradzieży specjalistycznego sprzętu optycznego przez nieznaną jej osobę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do kradzieży miało dojść w autobusie podmiejskim. Jak się okazało kobieta jest członkinią stowarzyszenia, które chcąc pomoc ukraińskim żołnierzom w walce z okupantem, za 17 tys. zł. zakupiło lunetę teleskopową do broni palnej.

Policjanci z Swarzędza, którzy zajęli się sprawą szybko ustali, że lunetę ukradła starsza kobieta, która wysiadła z autobusu na poznańskiej Śródce. Okazało się, że złodziejka to 73-letnia mieszkanka Swarzędza.

Seniorka została zatrzymana 21 kwietnia. Policjanci przeszukali jej mieszkanie i znaleźli lunetę. 73-latka nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania.

Usłyszała zarzut przywłaszczenia, do którego się przyznała. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.