Wynajmował pokoje i nie płacił za noclegi, ale za to chętnie kradł

Sulęcińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który wynajmował pokoje i nie płacił za noclegi. Mało tego, okradł mieszkankę Sulęcina. Po zatrzymaniu okazało się, że był poszukiwany listem gończym.

Pod koniec marca br. sulęcińscy kryminalny zajęli się sprawą nieuczciwego lokatora. Chodziło o mężczyznę, który od jednej z mieszkanek gminy Torzym chciał wynająć pokój. – Przedstawił się jako właściciel firmy, która poszukuje noclegów dla pracowników – mówi st. post. Klaudia Richter, rzeczniczka sulęcińskiej policji.

Na początku wynajem dotyczyć miał tylko jego, w późniejszym terminie miało dojść jeszcze kilku jego współpracowników. W rzeczywistości nikt więcej, poza mężczyzną, nie skorzystał z noclegu, zaś on sam po kilku dniach postanowił opuścić pokój nie informując o tym fakcie właścicielki. Nie zapłacił za zaległe noclegi, mało tego, ukradł telewizor marki Philips o wartości około tysiąca złotych.

Polecane  Makabra. Ciężarówka przejechała mężczyznę. Zginął na miejscu

Sulęcińscy kryminalni bardzo szybko ustalili gdzie przebywa złodziej. Okazało się, że po opuszczeniu gminy Torzym, odwiedził on jeszcze kilka innych miejscowości, w których również wynajął pokoje na noclegi.

Mężczyzna został zatrzymany i kolejną noc spędził w policyjnej celi. Mieszkanka gminy Torzym napisała do policjantów list z wdzięczności za profesjonalizm i szybkość reakcji. – Takie słowa uznania są niezwykle budujące i motywują do dalszej pracy – przyznaje st. post. Richter.

Polecane  Kierowca naćpany, pasażer miał narkotyki a samochód był niesprawny (ZDJĘCIA)

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty działając w tzw. recydywie. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia. Był on również poszukiwany listem gończym w związku z czynami, jakich dopuścił się w przeszłości.