Wynajmował pokoje i nie płacił za noclegi, ale za to chętnie kradł

Sulęcińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który wynajmował pokoje i nie płacił za noclegi. Mało tego, okradł mieszkankę Sulęcina. Po zatrzymaniu okazało się, że był poszukiwany listem gończym.

Pod koniec marca br. sulęcińscy kryminalny zajęli się sprawą nieuczciwego lokatora. Chodziło o mężczyznę, który od jednej z mieszkanek gminy Torzym chciał wynająć pokój. – Przedstawił się jako właściciel firmy, która poszukuje noclegów dla pracowników – mówi st. post. Klaudia Richter, rzeczniczka sulęcińskiej policji.

Na początku wynajem dotyczyć miał tylko jego, w późniejszym terminie miało dojść jeszcze kilku jego współpracowników. W rzeczywistości nikt więcej, poza mężczyzną, nie skorzystał z noclegu, zaś on sam po kilku dniach postanowił opuścić pokój nie informując o tym fakcie właścicielki. Nie zapłacił za zaległe noclegi, mało tego, ukradł telewizor marki Philips o wartości około tysiąca złotych.

Sulęcińscy kryminalni bardzo szybko ustalili gdzie przebywa złodziej. Okazało się, że po opuszczeniu gminy Torzym, odwiedził on jeszcze kilka innych miejscowości, w których również wynajął pokoje na noclegi.

Mężczyzna został zatrzymany i kolejną noc spędził w policyjnej celi. Mieszkanka gminy Torzym napisała do policjantów list z wdzięczności za profesjonalizm i szybkość reakcji. – Takie słowa uznania są niezwykle budujące i motywują do dalszej pracy – przyznaje st. post. Richter.

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty działając w tzw. recydywie. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia. Był on również poszukiwany listem gończym w związku z czynami, jakich dopuścił się w przeszłości.