Za szaleństwo za kierownicą zapłacił mandat 2,5 tys. zł. Stracił też prawo jazdy

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który jechał z prędkością 126 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi.

W niedzielę, 27 marca, nowosolscy policjanci zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h. 55-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Zapłacił również surowy mandat w wysokości aż 2,5 tys. zł. Dodatkowo na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nowe przepisy podwyższyły grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości:

nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy jazda po chodniku, to minimum 1,5 tys. zł grzywny.

wyprzedzanie na zakazie – 1 tys. zł,

nieprawidłowe przechodzenie lub przejeżdżanie przez przejazd kolejowy – minimum 2 tys. zł, niewskazanie komu powierzyliśmy do kierowania nasz samochód od 4 tys. zł do 8 tys. zł. Wzrosła maksymalna kara, którą może nałożyć na sprawcę sąd. Teraz może typ być grzywna do 30 tys. zł.

Policjant może na miejscu ukarać sprawcę maksymalnym mandatem do 5 tys. zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu zwiększy się do 6 tys. zł.

Toyota Zielona Góra