Strona główna Wiadomości Żagań Żagań. Pościg za motocyklistą, grożą mu surowe konsekwencje

Żagań. Pościg za motocyklistą, grożą mu surowe konsekwencje

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał żagańskim policjantom. Został zatrzymany po pościgu. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania, a jednoślad nie został dopuszczony do ruchu.

W czwartek, 4 czerwca, nocą policjanci patrolując ulice Żagania zauważyli dwóch mężczyzn jadących motocyklem, który nie miał tablicy rejestracyjnej ani oświetlenia. – Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać kierującego do kontroli, ten jednak nie zatrzymał się, tylko gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać – mówi podkomisarz Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji. Ruszył pościg.

Żagań. Pościg za motocyklistą

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego. W trakcie czynności okazało się, że 36-latek nie ma uprawnień do kierowania, a motocykl nie został dopuszczony do ruchu. Podczas kontroli kierujący zachowywał się nerwowo i był bardzo pobudzony. 36-latek nie był pijany, ale z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających, w szpitalu pobrano od niego krew do badań.

36-letni mieszkaniec Żagania swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem popełnił przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia, a taki zarzut już usłyszał. – Jeśli po otrzymaniu wyników badań krwi potwierdzi się, że kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, zostanie mu przedstawiony kolejny zarzut – mówi podkomisarz Szlachetko. Mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnione wykroczenia.