Strona główna Wiadomości Żary Żary. Atak nożem, Ukrainiec zatrzymany podczas policyjnej obławy
Samochody.pl - poscigi.pl

Żary. Atak nożem, Ukrainiec zatrzymany podczas policyjnej obławy

Podczas policyjnej obławy został zatrzymany 37-letni Ukrainiec. Zadał nożem ciosy 46-letniemu Polakowie, który ranny trafił do szpitala. Na proces będzie oczekiwał w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 sierpnia, w Lubsku. Jak ustalili policjanci, w jednym z mieszkań 37-letni obywatel Ukrainy zaatakował nożem Polaka. Ranny 46-latek został przetransportowany do szpitala. Jeszcze przed przybyciem służb napastnik uciekła z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do jego zatrzymania.

Żary. Atak nożem, Ukrainiec zatrzymany

– W komisariacie policji w Lubsku oraz żarskim wydziale kryminalnym ogłoszony został alarm – mówi młodszy aspirant Żaneta Kumoś z żarskiej policji. Funkcjonariusze sprawdzali teren i miejsca, gdzie może przebywać Ukrainiec. Wraz z policjantami poszukiwania prowadzili również zastępca komendanta policji w Żarach i komendant komisariatu policji w Lubsku wraz ze swoim zastępcą. – To właśnie w ich ręce wpadł 37-latek, którego funkcjonariusze zauważyli nieopodal miejsca interwencji – mówi mł. asp. Kumoś.

37-latkowi postawiono zarzut spowodowania obrażeń ciała oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec obywatela Ukrainy najsurowszy środek zapobiegawczy, tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Materiały od czytelników

Nagrałeś coś na trasie?
Daj nam znać.

Zdjęcie kolizji, wypadku albo ciekawy temat — Twój materiał może trafić na portal. Twórz z nami poscigi.pl.

01
NagrywaszWideo, zdjęcie kolizji lub wypadku
02
03
PublikujemyTworzysz z nami portal poscigi.pl
Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl