Toyota Zielona Góra

ZIELONA GÓRA 13-latkowie, którzy zniszczyli siatkę w Dolinie Gęśnika ustaleni

13-latkowie zniszczyli siatkę w Dolinie Gęśnika w Zielonej Górze.

Już wiadomo kim są wandale odpowiedzialni za bezmyślne zniszczenie siatki w Dolinie Gęśnika. To 13-latkowie. Sprawą zajmuje się zielonogórska policja.

O bulwersującej sprawie poinformował na facebooku radny Filip Gryko  i opublikował nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać jak para nastolatków przecina siatkę, na której bawią się dzieci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Najbardziej wkurza mnie to, że oni świetnie się tam bawią, a na końcu i tak niszcząca naszą ciężką pracę i psują zabawę najmłodszym – mówi radny Filip Gryko. Na nagraniu widać jak para nastolatków kładzie się na siatce w Dolinie Gęśnika. Następnie dziewczyna zasłania chłopaka, który przecina sznurki. – Dzieje się to niespełna 8 godzin po tym, jak zamontowaliśmy tam nową siatkę. Cały zapis trafił już do zielonogórskiej policji – mówi radny Gryko.

Sprawcy są już ustaleni. To 13-latkowie. Młodzi sami zgłosili się na policję oraz do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – Nie wytrzymali presji. Czują skruchę. Teraz zapłacą za wymianę zniszczonej siatki, a myślimy też nad dodatkową karą – napisał na FB radny Gryko, który oferował 1000 zł za pomoc w ujęciu sprawców.  – Niech to będzie przestroga. Właśnie w takim celu będziemy wykorzystywać monitoring – dodał Gryko. Sprawą zniszczenia siatki zajmuje się już zielonogórska policja.

– Rozważamy też ukaranie tych ludzi – myślę, że prace porządkowe w Dolinie Gęśnika to odpowiednia kara. Co o tym sądzicie? – zapytał radny.

Wandalizm w Dolinie Gęśnika musi się skończyć. – W przeciwnym razie siatka materiałowa zostanie zastąpiona stalową. To jedyne wyjście, ponieważ miasto każdego roku wydaje kilkanaście tysięcy złotych na naprawę przeciętych sznurków i siatek – wyjaśnia radny Gryko.

Reklama pościgi