ZIELONA GÓRA Na tej plantacji sami wybieramy i wycinamy choinkę. Cena to 60 zł bez względu na wielkość (ZDJĘCIA)

Na plantacji choinek za Zawadą w kierunku Cigacic, około 3 km od zawady, można samemu wybrać świąteczne drzewko, potem je wyciąć. fot. poscigi.pl

Na plantacji choinek za Zawadą w kierunku Cigacic, około 3 km od zawady, można samemu wybrać świąteczne drzewko, potem je wyciąć i spakowane zabrać do domu. Na miejscu obsługa dodatkowo obrobi nam pień do stojaka. Cena każdej choinki jest jedna, 60 zł.

Wyjeżdżamy z Zawady w kierunku Cigacic. Po około 3 km przy skręcie do Stożnego, my zjeżdżamy w lewo, w pole. Przy drodze stoi tablica informująca o plantacji. Po 200 metrach docieramy do celu. Trafiamy na plantację, na której do wycięcia jest aż 17 tys. choinek. Na miejscu obsługa da nam piłę i ruszamy szukać świątecznego drzewka.  To świąteczna frajda dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko.  

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na plantacji jest w czym wybierać. Chodzimy dosłownie w gąszczu pięknych choinek, z których najwyższe sięgają 2,8 m. To świerk srebrny. Wszystkie choinki są śliczne i dorodne. Kiedy wybierzemy tą dla siebie zaczynamy wycinkę. Warto zabrać ze sobą rękawice robocze.

Świąteczne drzewko przekazujemy obsłudze, a ta nam je pakuje do transportu w plastikową siatkę. To nie koniec. Warto zabrać ze sobą stojak choinkowy, wtedy na miejscu obsługa plantacji przygotuje nam do niego pień.

Za każdą choinkę płacimy 60 zł, bez względu na wielkość czy szerokość.

Plantacja choinek jest czynna codziennie w godzinach 9:00-16:00.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!
Reklama pościgi