Zielona Góra. Pierwszy w Polsce pokaz największego drona transportowego dla strażaków (ZDJĘCIA)

Podczas pokazu strażacy mieli okazję zapoznać się z możliwościami drona oraz poznać techniki jego obsługi i wykorzystania w różnorodnych sytuacjach ratunkowych.

We wtorek, 5 marca, 2024 roku, w Zielonej Górze odbył się pierwszy w Polsce pokaz największego drona transportowego dla strażaków PSP oraz OSP. Zaprezentowano innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają rewolucjonizować podejście do działań ratunkowych.

W Zielonej Górze pierwszy raz w Polsce zaprezentowano imponujący dron transportowy. Jego duża ładowność oraz zaawansowane sensory i systemy radarowe sprawiają, że jest to narzędzie niezastąpione w sytuacjach kryzysowych. Dron ma wielkość niemal 3 metrów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ważnym elementem prezentacji było podkreślenie roli PSP i OSP z Zielonej Góry. To pionierzy w poznawaniu nowoczesnych technologii możliwych do zastosowania w ratownictwie. 

Zielona Góra. Pokaz największego drona

Podczas pokazu strażacy mieli okazję zapoznać się z możliwościami drona  oraz poznać techniki jego obsługi i wykorzystania w różnorodnych sytuacjach ratunkowych. Dzięki temu wydarzeniu, polska służba ratownicza zbliża się do nowej ery, w której nowoczesne technologie stanowią kluczowy element skutecznej interwencji w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj też – Horror. Zwyrodnialec podpalił jeża w Zielonej Górze. Szuka go policja

– To pierwszy, ale nie ostatni pokaz sprzętu w naszym województwie. Cieszymy się , że właśnie Zielona Góra mogła być pierwszym miastem w Polsce . Chętnie pokażemy go również innym służbom, w którym może on znaleźć swoje zastosowanie – mówi nam właściwe firmy HaloBird 

W sprawie pokazu można kierować się bezpośrednio pod nr 536 093 047 lub [email protected]