Toyota Zielona Góra

ZIELONA GÓRA Tak zgłosisz policji kontrolę autokaru

Podobnie jak w poprzednich latach jednym z letnich zadań zielonogórskich policjantów są kontrole autobusów przewożących grupy osób, nie tylko dzieci i młodzież. W tym roku oprócz możliwości sprawdzenia autobusu w miejscu wyjazdu grupy, można umówić się w stałym punkcie kontroli na pętli autobusowej przy ul. Wrocławskiej.

Kontrolę autobusu można umówić telefonicznie zarówno w miejscu wyjazdu grupy jak i w stałym punkcie kontroli autobusów na pętli autobusowej przy ul. Wrocławskiej.  

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Organizator wyjazdu, rodzic czy pasażer może zgłosić autobus do kontroli pod numerem tel. 47 7952050 w godzinach 7:30 – 15:30 od poniedziałku do piątku w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego.

Poza tymi godzinami można dzwonić pod numery tel. 47 7952411 lub 47 7952412 na stanowisko dyżurnego komendy miejskiej zielonogórskiej policji.

Policja prosi o informację możliwie jak najwcześniej, kiedy tylko zostanie ustalony termin wyjazdu (co najmniej dwa dni wcześniej przed terminem). Należy podać miejsce zbiórki, dzień i godzinę oraz cel wyjazdu.

Jeżeli kontrola umawiana jest w miejscu wyjazdu grupy, najlepiej umówić kontrolę na pół godziny wcześniej przed planowanym odjazdem. Organizator wycieczki powinien zobowiązać przewoźnika do wcześniejszego podstawienia autobusu.

Kontrola przeprowadzana przez policjantów jest bardzo szczegółowa i dotyczy zarówno stanu technicznego, odpowiedniego oznakowania autobusu oraz stanu trzeźwości i uprawnień kierowcy. Po kontroli sporządzany jest protokół, który kierowca dostaje do swojej dyspozycji.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl