Samochody.pl - poscigi.pl

Zielona Góra. W sobotę magistrat rozda pół tysiąca dyń

Zielona Góra. W sobotę miasto rozda 500 dyń.

– Stało się już tradycją, że w okolicach Halloween rozdajemy dynie dla mieszkańców. Akcja fajnie się przyjęła, więc zapraszam również w tym roku – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Rozdawanie dyń już w najbliższą sobotę.

W sobotę, 28 października, o godz. 10:00, na parkingu przed Urzędem Miasta zielonogórzanie będą mogli za darmo odebrać dynie. – Masz ochotę na smaczną dyniową zupę lub piękną ozdobę na balkon, lub do ogrodu? Przyjdź i skorzystaj! – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra. Miasto rozda 500 dyń

W ubiegłym roku mieszkańcy odebrali 500 dyń. Rozeszły się błyskawicznie. – Dynie rozeszły się w niespełna pół godziny. Były też worki ze zrębkami i trocinami, którymi można przyozdobić działkę. Zielonogórzan, którzy tego dnia przyszli odebrać dynie częstowaliśmy pysznym dyniowym musem – przypomina prezes Sikora.

Akcja cieszy się ogromną popularnością, dlatego nie dziwi, że w tym roku prezydent Zielonej Góry ponownie rozda dynie mieszkańcom. – Stało się już tradycją, iż w okolicach Halloween rozdajemy dynie dla mieszkańców. Akcja fajnie się przyjęła, więc zapraszamy również w tym roku – mówi prezydent Janusz Kubicki.

Dynie popularne w Zielonej Górze

Dynie w Zielonej Górze szybko zyskały popularność. Zaczęło się od pomarańczowych dekoracji na rondach i skwerach zieleni. Jednak okazało się, że dynie, które dla ozdoby były ustawianie na rondach zaczęły znikać nocą w tajemniczych okolicznościach. Wówczas zrodził się pomysł, aby dynie sprezentować mieszkańcom.

Rozdawanie dyń Akcja odbędzie się w sobotę, 28 października. Start o godz. 10:00 na parkingu przed Urzędem Miasta.

– Masz ochotę na smaczną dyniową zupę lub piękną ozdobę na balkon, lub do ogrodu. Przyjdź i skorzystaj – zachęca prezes Sikora.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl