Samochody.pl - poscigi.pl

Zielonogórscy policjanci przekazali bezdomnym ciepłe ubrania

fot. Lubuska policja

Od kilku dni temperatury, zarówno w dzień jak i w nocy, utrzymują się poniżej zera, a trudne warunki pogodowe dają się we znaki w szczególności bezdomnym. Dlatego policjanci przekazali do noclegowni ciepłe kurtki i ubrania, które zebrali wśród koleżanek i kolegów.

Zielonogórscy policjanci już od kilkunastu tygodni sprawdzają sytuację, w jakiej znajdują się osoby bezdomne i razem z pracownikami noclegowi oferują im pomoc. Wspólne patrole monitorują miejsca,, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać osoby potrzebujące.

– W ramach wspólnych działań policjanci zorganizowali wśród koleżanek i kolegów zbiórkę ciepłej odzieży, kurtek oraz czapek, które przekazali dzisiaj bezdomnym z zielonogórskiej noclegowni – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niestety niskie temperatury mają się utrzymać przez kilka najbliższych dni, dlatego policja prosi wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać i nie mają schronienia.

Zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że jeden taki telefon może uratować czyjeś życie. – Zdarzają się sytuacje, gdy osoby nietrzeźwe nie są w stanie dojść do domu i zasypiają na ulicy – mówi podinsp. Stanisławska.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl