Zielonogórska drogówka zatrzymała prawa jazdy czterem kierowcom w zaledwie dwie godziny (ZDJĘCIA)

Zielonogórska policja zatrzymała prawa jazdy czterem kierowcom w zaledwie dwie godziny

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED we wtorek, 29 grudnia, ciągu zaledwie dwóch godzin zatrzymali prawa jazdy aż czterem kierowcom. Wszyscy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Jak informuje zielonogórska policja, pierwszy z nich jadący peugeotem, został zatrzymany przed godz. 9.00 w Bojadłach. 28-letni kierujący jechał z prędkością 103 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Kilkanaście minut później, zatrzymany został kolejny kierujący, tym razem jadący audi z podobną prędkością, 104 km/h.

Po kolejnych kilkunastu minutach, niemalże w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę dnia, obywatela Ukrainy. Jechał volkswagenem aż o 65 km/h za szybko. Ostatnim zatrzymanym kierowcą był kierujący audi, zatrzymany przez policjantów w Trzebiechowie. Miał na liczniku prawie 107 km/h.

Wszyscy kierujący straci prawa jazdy na trzy miesiące. Zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych. Jeśli nie zastosują się do decyzji starosty, będą prowadzić to okres zatrzymania uprawnień zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące.

Zielonogórscy policjanci od ponad roku działają w ramach grupy „SPEED”, która powstała, aby zwalczać najbardziej agresywne zachowania na drogach. Jak podkreśla zielonogórska policja, działający w ramach tej grupy policjanci drogówko zatrzymują kierujących, którzy wykazują się brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców powodując śmiertelne zagrożenie na drodze.