Zielonogórska policja: – Pięć osób złamało nakaz kwarantanny

W sobotę, 28 marca, zielonogórscy policjanci skontrolowali 610 adresów osób przebywających na domowych kwarantannach. Pięciu osób nie było w miejscu zamieszkania. Złamały nakaz kwarantanny.

Zielonogórscy policjanci w sobotę pojawili się pod 610 adresami osób skierowanych na kwarantanny. – Niestety pięć osób złamało obowiązek kwarantanny i były w innych miejscach niż do tego wyznaczonych – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. To trzy osoby z okolic Sulechowa i dwie z Zielonej Góry. Sprawami złamania kwarantanny zajmie się sąd. Osobom tym grożą kary do 30 tys. zł.

W piątek, 27 marca, policjanci skontrolowali 630 adresów osób przebywających na kwarantannach. W sobotę było ich już o 20 mniej. Zmniejszyła się liczba adresów osób przebywających na tzw. kwarantannach granicznych. Przybyło za to osób korzystających z aplikacji „Kwarantanna domowa”.  Korzysta z niej już 75 osób. Policja zachęca kolejne osoby do używania aplikacji, która w dużym stopniu ułatwia pracę policjantów. Darmowa aplikacja jest dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.