Zielonogórska policja skontrolowała ponad 300 osób przebywających na kwarantannach

We wtorek, 25 marca, zielonogórska policja skontrolowała ponad 300 osób przebywających na domowych kwarantannach. Wszyscy byli w domach.

Zielonogórscy policjanci codziennie kontrolują osoby, które maja przebywać na domowych kwarantannach. We wtorek odwiedzili ponad 300 takich osób. – Co ważne, wszystkie te osoby były w miejscach odbywania kwarantanny – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Już 40 osób z kontrolowanych przez zielonogórską policję skorzystało z aplikacji „Kwarantanna domowa”.  Aplikacja jest dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.  Aplikacja pozwala na szybki dostęp do niezbędnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.  – Zachęcamy do korzystania z aplikacji, to nam bardzo ułatwia codzienne zadania – mówi podinsp. Barska.