Zielonogórska policja zatrzymała prawa jazdy trzem kierowcom

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali prawa jady trzem kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.  

W piątek, 20 marca, na Trasie Północnej kierujący volkswagenem golfem jechał z prędkością 122 km/h. Mógł jechać najwyżej z prędkością 70 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali 500 zł mandatem. Dodatkowo kierujący otrzymał 10 punktów karnych.

W niedzielę, 22 marca, w Nowogrodzie Bobrzańskim kierujący fordem miał na liczniku 109 km/h w terenie zabudowanym i w miejscu, gdzie dozwolone jest 50 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Również w niedzielę w Tucholi Żarskiej kolejny kierujący jechał z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczona jest prędkość 50 km/h. Kierujący audi także stracił swoje prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i dostał 10 punktów karnych.

W ciągu ostatnich tygodni zielonogórscy policjanci zauważyli, że część kierujących wykorzystując mniejszy ruch na drodze pozwala sobie na zacznie szybszą jazdę. Statystyki wypadków od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji.