Zielonogórska straż miejska szuka właściciela … żółwia (ZDJĘCIA)

Do zielonogórskiej straży miejskiej w poniedziałek, 20 sierpnia, zadzwoniła mieszkanka Chynowa z prośbą o interwencję dotyczącą żółwia. Gada zauważyła na swojej posesji. Teraz strażnicy miejscy szukają właściciela zwierzaka.

Mieszkanka Chynowa na swoim podwórzu zauważyła żółwia. Wezwała straż miejską. Po dojechaniu na miejsce strażnicy zabrali zwierzę i przewiezione zostało do ogrodu botanicznego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W związku z interwencją strażnicy poszukują właściciela żółwia. – Podejrzewamy, że zwierzę komuś uciekło, dlatego staramy się ustalić do kogo mogło należeć. Żółw obecnie przebywa w ogrodzie botanicznym, więc w celu jego odebrania prosimy o kontakt z pracownikami ogrodu – mówi st. str. Przemysław Kulesza.

Prawdopodobnie to żółw stepowy, spotykany jako zwierzę trzymane w domach. W okresie letnim wskazane jest, żeby trzymać je na odpowiednio zabezpieczonym przed ucieczką i drapieżnikami wybiegu zewnętrznym. Mogło się wydarzyć, że zwierzę wykorzystując nieodpowiednie zabezpieczenie uciekło.

Inna możliwość, niestety też często spotykana jest taka, że żółw się komuś znudził lub właściciel nie zdawał sobie sprawy co wiąże się z trzymaniem tego typu zwierzęcia w domu i się go po prostu pozbył.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl