Zielonogórzanin handlował narkotykami. Diler był zaskoczony zatrzymaniem przez policję (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zdobyli informację o mężczyźnie, który w swoim mieszkaniu może mieć znaczne ilości narkotyków. Policjanci ustalili dokładny adres mieszkania mężczyzny i zatrzymali go. W domu miał dużo narkotyków, kórymi od dawna handlował. Diler był zaskoczony zatrzymaniem.

Ustalony mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta. – Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Po zatrzymaniu policjanci pojechali z 34-latkiem do jego mieszkania. Podczas czynności byli obecni współpracujący z policjantami funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze – Babimoście wraz z psem do wykrywania narkotyków.

Polecane  W Zielonej Górze działa kolejny szlaban podnoszony dźwiękiem syren karetki

Operacyjne ustalenia kryminalnych okazały się trafne. W mieszkaniu znaleziono ponad 90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy. W mieszkaniu 34-latka były wagi elektroniczne i telefony komórkowe.

Zatrzymany mężczyzna to zielonogórzanin, znany policji i już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. – 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu – mówi podinsp. Stanisławska. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora 34-latek trafił pod policyjny dozór. – Sprawa jest rozwojowa, policjanci prowadzą dalsze czynności – mówi podinsp. Stanisławska.

Polecane  Kolejna ewakuacja Tesco w Zielonej Górze. Co się dzieje?

Od początku roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wszczęli 29 spraw dotyczących przestępstw narkotykowych. Do tych spraw zostało zatrzymanych łącznie 25 osób, które usłyszały zarzuty m.in. posiadania, udzielania lub handlu narkotykami. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.