Zielonogórzanin miał iść do więzienia, ale ukrywał się. Był zaskoczony zatrzymaniem

23-latek ukrywał się na terenie Niemiec i różnych miejscowości województwa lubuskiego.

Dwoje zielonogórskich policjantów kryminalnych po służbie zatrzymało mężczyznę od roku poszukiwanego trzema listami gończymi. Ukrywał się na terenie Niemiec i różnych miejscowości województwa lubuskiego.

Wydział kryminalny zielonogórskiej komendy miejskiej od ponad roku poszukiwał 23-letniego zielonogórzanina. Sąd wydał za nim aż trzy listy gończe za przestępstwa narkotykowe i kradzieże z włamaniem oraz dwa nakazy doprowadzenia. Mężczyzna miał do odbycia karę więzienia. Ukrywał się na terenie Niemiec i w różnych miejscowościach województwa lubuskiego.

Kryminalni ustalili, że 23-latek ukrywa się w jednej z miejscowości pod Sulechowem. – Mimo, że policjanci skończyli swoją służbę kilka godzin wcześniej, postanowili w swoim czasie wolnym pojechać i zatrzymać poszukiwanego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Mężczyzna był zaskoczony zatrzymaniem. Trafił do policyjnej celi, a następnie do aresztu śledczego w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci oraz podległych komisariatów prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad 100 osób zaginionych, około 400 osób poszukiwanych listami gończymi i ponad 1000 osób poszukiwanych do spraw kryminalnych. – Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę – mówi podinsp. Stanisławska.