Zielonogórzanka dźgnęła partnera nożem. Przebiła mu płuco. Usłyszała wyrok

Do zdarzenia doszło 12 stycznia br. w mieszkaniu na ul. Kąpielowej. Pijana 52-latka zadała swojemu partnerowi cios nożem w klatkę piersiową. Mężczyzna z przebitym płucem trafił do szpitala. Przeżył. 52-latka właśnie została skazana przez zielonogórski sąd. Na trzy lata idzie do więzienia.

W dniu zdarzenia mężczyzna wrócił do swojego mieszkania razem ze swoją siostrą  i jej mężem. W mieszkaniu była już 52-latka. Pijana kobieta na widok członków jego rodziny wszczęła awanturę.

Mężczyzna usiadł na fotelu w pokoju. Kobieta cały czas powtarzała, że nie chce widzieć mężczyzny w domu i wyzywała go chodząc po pokoju. Nagle, spod sterty rzeczy leżących na podłodze wyjęła nóż kuchenny. Po chwili 52-latka zadała partnerowi cios nożem w plecy. Ranny osunął się na fotel. Siostra rannego mężczyzny zaczęła udzielać mu pomocy, a jej mąż wyrwał oskarżonej nóż z ręki.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Kobieta została zatrzymana i aresztowana. Usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżona przyznała  się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że od tygodnia piła alkohol, potem doszło do kłótni i ugodzenia nożem. Oskarżona była osobą niekaraną.

W kwietniu b.r. do sądu trafił akt oskarżenia. Zielonogórski sąd uznał 52-latkę winną i skazał na trzy lata więzienia.