Toyota Zielona Góra

Złodziejska para zielonogórzan okradła piwnicę. Kradli też alkohol w markecie

para zielonogórzan okradała piwnice

Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze zatrzymali kobietę i mężczyznę. Złodziejska para okradał piwnicę. Wcześniej wpadli na kradzieży alkoholu w markecie. Grożą im kary po nawet 10 lat więzienia.

Do dyżurnego I komisariatu policji przyszła kobieta. Złożyła zawiadomienie o włamaniu do piwnicy. Włamywacze ukradli różne przedmioty o łącznej wartości około 2,6 tys. zł. Do działań przystąpili dzielnicowi i policjantka służby dochodzeniowo śledczej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W ciągu kilku dni ustalili i doprowadzili do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o to włamanie. Zatrzymani to 39-letnia kobieta i jej 35-letni partner, mieszkańcy Zielonej Góry. Oboje trafili do komendy miejskiej na przesłuchanie.

– Para jest doskonale znana policjantom i była wielokrotnie notowana i zatrzymywana za inne przestępstwa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. W dniu, 11 marca, oboje zostali zatrzymani podczas kradzieży alkoholu w jednym z supermarketów. Wspólnie ukradli wtedy alkohol o wartości niemal 600 zł.

Część skradzionych z piwnicy przedmiotów policjanci odzyskali. Pokrzywdzona straciła kilka par butów. Złodziejska para została przesłuchana. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grożą im kara do nawet 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra