Toyota Zielona Góra

18-letni szaleniec obrzucał kamieniami samochody, po chwili nożem zaatakował policjanta

18-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności i kierowania gróźb karalnych.

Młody mężczyzna obrzucał kamieniami i kostką brukową zaparkowane w centrum miasta samochody uszkadzając je. Później rzucił się z nożem na interweniujących policjantów i groził im śmiercią. Został obezwładniony. Sąd we Wschowie aresztował 18-letniego mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

W niedzielę, 31 lipca, dyżurny wschowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który kamieniami i kostka brukową obrzucił zaparkowany w centrum miasta samochody. Wybił szyby i dokonując licznych wgnieceń karoserii.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po chwili oficer dyżurny otrzymał kolejną informację dotyczącą kolejnego uszkodzonego w ten sam sposób pojazdu. Wschowscy policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli młodego mężczyznę.

– Mężczyzna nie reagował na polecenia do zatrzymania się i chcąc uniknąć odpowiedzialności za uszkodzone pojazdy zaczął uciekać – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

Rzucił się z nożem na policjanta

Po krótkim pościgu wbiegł do budynku, a następnie do mieszkania. W mieszkaniu 18-letni agresor chwycił nóż kuchenny i zaatakował policjanta. Chciał zadać policjantowi ciosy nożem w udo i klatkę piersiową. Na szczęście policjant zdołał uniknąć ciosów. Agresor groził policjantowi śmiercią. Po chwili został obezwładniony i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych we wschowskiej komendzie policji.

18-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. We wtorek, 2 sierpnia, sąd rejonowy we Wschowie aresztował 18-latka tymczasowo na trzy miesiące.

Toyota Zielona Góra