Akcja drogówki, kontrolowano trzeźwość. Dwie osoby dalej nie pojechały

W poniedziałek, od samego rana wschowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. W wyznaczonych punktach sprawdzali trzeźwość kierowców. Wpadły dwie osoby, które dalej nie pojechały.

Celem akcji „Trzeźwość” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach. W wyznaczonych punktach w wschowscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. – Szybkie badania nie powinny stanowić większych utrudnień dla podróżujących, a pozwolą na skontrolowanie setek, jak nie tysięcy kierowców w skali całego województwa lubuskiego – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wschowa. Drogówka kontrolowała trzeźwość

Wpadł kierujący dacią. Wydmuchał niecałe pół promila. Za wykroczenie stanie przed sądem, który określi jak dług nie będzie mógł prowadzić. Potem wpadła kierująca audi. Kobieta wydmuchała 0,7 promila alkoholu. Grozi jej za to kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywna do nawet 30 tys. zł.

Jak bardzo ważne są takie policyjne działania nie trzeba nikogo przekonywać. Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. – Każda osoba, która decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku – mówi nadkom. Piwowarska.